Jerzy Brzęczek trenerem Lechii?!

Lechia Gdańsk już dziś o godz. 15 na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawi nowego trenera. Nieoficjalnie mówi się, że ma nim zostać Jerzy Brzęczek.

Unton stracił zaufanie zarządu Lechii. Jednak, tak jak już informowaliśmy, jego losy były przesądzone, a Lechia nie kryła się z poszukiwaniem nowego szkoleniowca. Udało się nam potwierdzić, że nowym szkoleniowcem zostanie Jerzy Brzęczek, który z klubem porozumiał się już w zeszłym tygodniu.

Zmiana trenera w Lechii podyktowana jest fatalnymi rezultatami, jakie gdański zespół osiągał pod wodzą Untona. W sześciu meczach z Untonem na ławce gdańszczanie zdobyli tylko pięć punktów (wygrali z Cracovią i zremisowali z Górnikiem Łęczna i Górnikem Zabrze, przegrali z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław i Koroną Kielce, odpadli również z Pucharu Polski, przegrywając z II-ligową Stalą Stalowa Wola.

Następca Untona ma niewielkie doświadczenie trenerskie. W swojej karierze szkoleniowej od lutego 2010 roku prowadził II-ligowy Raków Częstochowa. Z zespołem nie osiągał dużych sukcesów - najwyższe miejsca, jakie zajmował z Rakowem, to dwukrotnie 10. lokata w sezonach 2009/2010 oraz 2013/2014. Z klubem rozstał się 4 listopada, zostawiając drużynę na siódmym miejscu.

Znacznie bogatsza jest kariera piłkarska Brzęczka, który w polskiej lidze grał m.in. w Rakowie, Olimpii Poznań,Lechi Poznać i Górniku Zabrze. Brzęczek występował również w klubach austriackich - Tirolu Innsbruck, Sturmie Graz, FC Kaernten i Wacker Tirol.

Największy sukces Brzęczka to srebrny medal olimpijski z Barcelony w 1992 roku. Brzęczek był wówczas kapitanem reprezentacji Polski.

Gdański klub od dłuższego czasu poszukiwał nowego szkoleniowca. Poważnym kandydatem był Ricardo Moniz, który miałby powrócić do Gdańska po nieudanej przygodzie w TSV Monachium, jednak gdy wydawało się, że niebawem podpisana zostanie umowa, głos sprzeciwu zgłosił Roger Wittmann, menedżer, który ma udziały w Lechii. Wtedy zaczęto sondować zatrudnienie trenera z Polski. Myślano nawet o nawiązaniu współpracy z Czesławem Michniewiczem, jednak sprzeciw wobec tej kandydatury zgłosili kibice gdańskiego klubu.

Jednym z członków sztabu szkoleniowego będzie Maciej Kalkowski, który prowadził Lechię wspólnie z Untonem.

źródło: sport.pl/własne