Brzęczek trenerem Lechii, oficjalnie!

W poniedziałek nowym trenerem Lechii został Jerzy Brzęczek. Jednocześnie klub dziękuję za pracę Tomaszowi Untonowi.

Pierwsze zajęcia z drużyną Jerzy Brzęczek poprowadzi we wtorek.
- Lechia dla mnie to wielkie wyzwanie, bo zdaję sobie sprawę z tego jakie są oczekiwania tu w Gdańsku– podkreśla Brzęczek.
- Zarząd klubu poinformował mnie o swoich planach po dżentelmeńsku przyznając, że wiążą się one ze zmianą naszych wcześniejszych ustaleń, które przewidywały, że razem z Maćkiem Kalkowskim poprowadzę drużynę do końca tej rundy. Ale rozumiem tę decyzję. Życzę nowemu sztabowi powodzenia i będę mocno trzymał kciuki za drużynę– podkreślił Unton.

W sztabie trenerskim pozostanie z kolei Maciej Kalkowski, który ostatnio współpracował z Untonem. Nowym asystentem I trenera będzie natomiast Tomasz Mazurkiewicz.

43-letni Jerzy Brzęczek. Ma na koncie 43 występy w seniorskiej reprezentacji Polski, gdzie strzelił 4 gole. W lutym 2010 r. objął stery trenerskie w Rakowie Częstochowa, w którym pracował do 4 listopada br. na poziomie II ligi.

Tomasz Mazurkiewicz ma 46 lat. Jako trener samodzielnie pracował m.in. w Unii Janikowo i Jarocie Jarocin.

źródło: lechia.pl