Rywale Lechii na zgrupowaniu w Turcji

Lechia Gdańsk podczas zgrupowania w Turcji rozegra trzy mecze kontrolne. W tym z tureckim zespołem prowadzonym obecnie przez słynnego Roberto Carlosa i Anży Machaczkała.

Pierwszym rywalem podopiecznych Jerzego Brzęczka (11 stycznia) będzie niemiecki Chemnitzer FC, zespół występujący na poziomie III ligi. Następnie, 15 stycznia, formę zawodników Lechii sprawdzi turecki Akhisar Belediyespor. Turcy występują w tamtejszej ekstraklasie, a ostatnio ich trenerem został słynny Brazylijczyk Roberto Carlos. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w kadrze tego zespołu jest znany z polskich boisk Burundyjczyk Saidi Ntibazonkiza. Po rundzie jesiennej podopieczni Carlosa zajmują 11. lokatę w tabeli i mają zaledwie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Ostatnim sparingpartnerem Lechii – 19 stycznia - będzie rosyjski zespół Anży Machaczkała. Anży obecnie jest liderem 1 dywizji (II poziom rozgrywkowy w Rosji). Swego czasu do zespołu sprowadzani byli zawodnicy o znanych nazwiskach – m.in. wspomniany już Roberto Carlos, Samuel Eto czy Lassana Diarra, a szkoleniowcem był np. Holender Guus Hiddink. W 2013 r. zespół zajął 3 miejsce w rosyjskiej ekstraklasie i był finalistą krajowego pucharu. Obecnie strategia klubu zmieniła się i po degradacji z ekstraklasy w poprzednim sezonie oraz pozbyciu się wysoko opłacanych gwiazd drużyna walczy o powrót do elity w swoim kraju.

źródło: lechia.pl