Statystki przed meczem.

Statystki przed starciem Lechia - Podbeskidzie.

Podbeskidzie Bielsko- Biała                               Lechia Gdańsk

Bramki zdobyte  :                               26                                                              21

Bramki stracone :                               28                                                              24

Posiadanie piłki :                               46%                                                           53%

Rzuty rożne :                                      79                                                              92

Dośrodkowania :                                297                                                            339

Spalone :                                            20                                                              21

Faule :                                                239                                                            239

Żółte kartki :                                        30                                                              29

Czerwone kartki :                                4                                                                3

Podbeskidzie najwięcej bramek strzela zaraz po przerwie. Podopieczni trenera Ojrzyńskiego w pierwszych kwadransach drugiej połowy trafiali do siatki rywali już siedmiokrotnie. Najgorzej w defensywie bielszczanie radzą sobie między 16. i 30. oraz 61. i 75. minutą, kiedy to tracili po sześć goli.

Lechia również najwięcej bramek strzela zaraz po przerwie. Między 46. i 60. minutą biało-zieloni trafiali do siatki rywali już pięciokrotnie. Najwięcej bramek – bo siedem – Lechia straciła w drugich kwadransach pierwszych połów.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą 13 razy, natomiast Lechia wygrała z 6 spotkań. Pierwszy mecz tych drużyn odbył się 2005, padł wówczas remis 1:1.

źródło: lechia.net/własne