Czychowski i Łukasik wypowiedzieli się po meczu

Daniel Łukasik podkreślał po meczu, że w tym spotkaniu największym problemem Lechii było stwarzanie sytuacji podbramkowych.

- Musimy wyciągnąć lekcję z tego spotkania i zacząć grać w piłkę- stwierdził pomocnik Biało-Zielonych.- Lech miał więcej sytuacji i zasłużył dziś na wygraną. My w porównaniu z poprzednimi spotkaniami mieliśmy kłopot ze stwarzaniem sytuacji pod bramką przeciwnika, a bez tego trudno było o choćby punkt.

Paweł Czychowski w meczu z Lechem zaliczył swój debiut na boiskach ekstraklasy.
Dwa ostatnie mecze Lechii to dwa debiuty młodych zawodników. Tydzień temu w Gdańsku trener Jerzy Brzęczek dał po raz pierwszy szansę Damianowi Garbacikowi, a teraz w Poznaniu Pawłowi Czychowskiemu.

- Szkoda, że w moim debiucie nie udało nam się osiągnąć korzystnego rezultatu, ja chciałem pokazać się z jak najlepszej strony - mówił po meczu Czychowski. - W tym meczu zabrakło nam sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie chyba lepiej graliśmy piłką, ale to nie wystarczyło do zdobycia choćby punktu.

lechia.pl